نام کالا قیمت تعداد حذف

نرم افزار جامع قانون در طب ابوعلی سینا

قانون در طب یکی از کتابهای ابن سینا در زمینهٔ پزشکی‌است که نزدیک به هفتصد سال در مراکز علمی اروپا تدریس می‌شد. اصل کتاب به زبان عربی نوشته شده‌است و عبدالرحمن شرفکندی در دهه‌های۴۰ و ۶۰ شمسی، آن را به زبان فارسی ترجمه کرده‌است.

این کتاب مهم‌ترین و مفصل‌ترین کتاب ابن سینا در طب و از امهات کتب طبی در تمدن ایران پس از اسلام و از جمله مهم‌ترین آثار پزشکان دنیای قدیماست.

جایگاه قانون در تمدن طبی اسلام 

در تمدن ایران پس از اسلام سه کتاب در شمار مهم‌ترین کتب طبی پزشکان مسلمان آورده می‌شودالحاوی از محمد زکریای رازی، کامل الصناعة ازمجوسی اهوازی و در نهایت قانون ابن سینا. از این میان قانون ابن سینا از حیث غنای مطالب و حسن بیان بر دیگر آثار برتری دارد.


قيمت 0ریال

دانلود رایگان دمو نرم افزار جامع قانون سینا
دانلود رایگان دمو نرم افزار جامع قانون سینا

در این اثر که نخستین نرم افزار با اقتباس از مجموعه دو جلدی طب سنتی است، اطلاعاتی در مورد خواص داروهای گیاهی و طرز ساختن و نگهداری آنها ارایه گردیده است. در همین راستا مراجع به کار گرفته در این نرم افزار متن کامل کتاب خطّی قرابادین کبیر عقیلی خراسانی به اضافه متن کامل کتاب غیر خطّی مخزن الادویه نخست به بیان خواص برخی از غذاها، خوردنی‌ها و داروهای گیاهی پرداخته و سپس چگونگی مخلوط کردن برخی از ادویه‌جات و تهیه داروهای مختلف از آنها را بیان نموده است. در ادامه اطلاعاتی در مورد دیدگاه‌های اطبای قدیم در مورد شناخت درجات امتزاج ادویه‌ها و داروهای گیاهی با هم و تولید داروهای جدید با خواص جدید پرداخته و نحوه ساخت و نگهداری این داروها را بیان نموده است. آداب غذا خوردن مانند جمع نکردن غذاهای مختلف با هم در یک وعده غذایی، کیفیت سوزاندن برخی از ادویه‌جات و داروهای گیاهی، شرح برخی از اصطلاحات طب قدیم، شناخت حدود بیماری‌های مختلف و ویژگی‌های آنها و اطلاعاتی در مورد علم نجوم و علوم طبیعی از دیگر مندرجات این نرم افزار است .. .


قيمت 0ریال

دانلود رایگان نسخه نهائی نمایشی نرم افزار قرابادین کبیر عقیلی خراسانی
دانلود رایگان نسخه نهائی نمایشی نرم افزار قرابادین کبیر عقیلی خراسانی